×
Tagasi

2019.05.22

ÜKS SUURIMAID REMEKSI KESKUSE TOOTEID, 320 TONNI KAALUV SADAMAKRAANA SAADETI PETERBURI

Mai alguses lõpetas Eesti metallkonstruktsioonide tootmisettevõte Remeksi Keskus oma toodangu ajaloo ühe suurima toote, sadamakraana valmistamise. Remeksi Keskus tootis selle Saksa firma FAM (FAM Magdeburger Förderanlagen und Baumaschinen GmbH) tellimusel Sillamäe sadamas ning viis Sankt Peterburi tolli vabatsooni kohale rekordiliselt lühikese ajaga – vaid 7 kuuga.

„Suuregabariidiliste, mittestandardsete toodete valmistamine ei ole meile uudiseks, kuid siiski oli see uus kogemus, sest kõik on algusest lõpuni meie endi toodetud. Ainuüksi valmistatud metallkonstruktsiooni kaal oli 243 tonni ning kokku pandud toode kaalus kokku 320 tonni. Sadamakraana monteeriti kokku 100 meetri kaugusel sadamast ja sõidutati rulltranspordisüsteemi abil sadamasse laadimiskohale. Süsteemi toimimise tagasid kett-tropid. Edasi transportimiseks laaditi see laeva peale laevakraanadega,“ rääkis toote suurusest ja tootmis- ning saatmisprotsessist Remeksi Keskuse projektijuht Aleksei Lapšin.

Projektijuht lisas, et projekt viidi ellu rekordiliselt lühikese ajaga. Paigaldamine sadamas kestis ainult 4 kuud. Projekti kõige keerulisemaks etapiks osutus paigaldustööde teostamine talvel. Mõnikord langes õhutemperatuur alla  –20 ºC, kuid tööd tuli teostada kokkulepitud ajaks.

See oli Remeksi Keskuse esimene leping ettevõttega FAM. FAM Förderanlagen Magdeburg on Saksamaal asuv ettevõte, millel on pikaajalised kogemused tõste- ja transpordisüsteemide tootmisel. Ettevõtte ajalugu küündib XIX sajandi algusesse.

Metallitöötlemise ja tootmise valdkonnas peetakse Remeksi Keskust kõige kompetentsemaks ettevõtteks Põhja-Euroopas. Ettevõtte tootmisruumid paiknevad 10 hektari suurusel territooriumil. Tootmispindala on rohkem kui 27 000 m², tõstmisseadmete võimsus on rohkem kui 60 tonni. Ettevõte asub Venemaa ja Euroopa klientidele väga mugavas geograafilises kohas. Siin saab toota suuregabariidilisi tooteid ja teha seda tellijatele soodsa hinnaga.


Kasutame küpsiseid meie veebilehel sirvimise hõlbustamiseks. Klõpsates nuppu „Nõustun“ või sirvimist jätkates te kinnitate oma nõusolekut küpsiste salvestamiseks. Täpsema teabe küpsiste kohta leiate privaatsuspoliitikast.