×
Tagasi

2017.07.19

EESTI METALLITÖÖTLEMISETTEVÕTE REMEKSI KESKUS LIITUB ETTEVÕTTEGRUPIGA AXIOMA LT

Ettevõttegrupiga Axioma liitub Eesti metallitöötlemisettevõte Remeksi Keskus. Ettevõttegrupp sai tehingu sõlmimiseks Eesti Konkurentsiameti nõusoleku ja 25. mail allkirjastatakse ostuleping. „Suurendame metalltarindite tootmisvõimsust ja tootevalikut. Juba peagi pakume oma klientidele nii Leedus kui ka välisriikides rohkem metallitöötlemisteenuseid ja täiesti erisuguseid tehnoloogilisi võimalusi,“ ütles Axis Industriesi peadirektor Remigijus Baltrušaitis.

Tema sõnul kavatseb ettevõttegrupp pea kolmekordistada metalliteenuste käivet, mis peaks suurenema 7 miljonilt 20 miljoni euroni aastas. Axioma kavatseb metalltarindite eksporti suurendada vähemalt 50% – 12 miljoni euroni aastas.

1994. aastast edukalt töötav Remeksi Keskus valmistab tootmisettevõtetele mõeldud metalltarindeid ja mittestandardseid seadmeid. Põhja-Eestis asuva ettevõtte tootmisruumid hõlmavad 10 hektari suurust territooriumi. Ettevõttes töötab 280 töötajat.

Remeksi Keskuse suurematest elluviidud projektidest olid koguni kolme tellijaks kontsern VKG (Petroter-tehnoloogiaga tehasele) ja kompanii Velsicol Chemical Corporation (Benzoflexi tehasele). Remeksi Keskus valmistas ka transpordisüsteemi ettevõttele Stora Enso. Suurimad seadmed: erinevad tõstemehhanismid, tõstejõuga kuni 1000 tonni – sild-, portaal- ja pukk-kraanad, laevade lastimisseadmed – ELi riikide ja Venemaa ettevõtetele.

Praegu toodab Axis Industries metalltarindeid Kazlų Rūdas asuvas metalltoodete tootmisüksuses. Seal valmistatakse Axis Industriesi ehitatavatele elektrijaamadele seadmeid: koldeid, kütuseseadmeid, transportööre, suitsutorustikke, elektrostaatilisi filtreid, ökonomaisereid ja muid metalltarindeid.

Neid tooteid ei kasutata mitte üksnes Leedus, vaid neid tarnitakse ka teistesse riikidesse: Lätisse, Eestisse, Saksamaale, Rootsi, Norrasse ja Suurbritanniasse.

Kasutame küpsiseid meie veebilehel sirvimise hõlbustamiseks. Klõpsates nuppu „Nõustun“ või sirvimist jätkates te kinnitate oma nõusolekut küpsiste salvestamiseks. Täpsema teabe küpsiste kohta leiate privaatsuspoliitikast.